Управління декількома приладами часто стає проблемою. Розібратися в десятці пультів, що лежать на журнальному столику, і знайти серед них потрібний — з таким завданням щодня стикається міський житель. У системі «розумний будинок» управління всіма приладами зосереджено в одному єдиному пульті, або сенсорній панелі. При цьому будинок розуміє вас буквально з півслова — одного натискання пальця або словесної команди досить для того, щоб спалахнуло світло, відкрилися жалюзі або включився телевізор.
Панелі керування
Як будь-яка система автоматизації, система „Розумний Дім” має кілька способів керування. Це – автоматичний, коли функціями дому керує сама система, використовуючи алгоритми закладені в неї при програмуванні, та ручний, коли сам користувач, використовуючи пристрої керування, „говорить” „Розумному Дому”, яку дію потрібно виконати. При цьому ручний спосіб керування має пріоритет.
Пристрої керування можуть бути різноманітними. Це можуть бути і звичайні кнопкові панелі, і сенсорні екрани, пульти дистанційного керування, мобільний телефон або Інтернет.
Звичайні механічні виключателі
Для системи «Розумний Дім» не має значення, які пристрої керування Ви використовуєте. Як один з способів, використовується керування з допомогою механічних виключателів. Найбільш вдала область застосування – це запуск сценаріїв та керування освітленням. Дизайн таких виключателів може бути абсолютно любим, на Ваш вибір.
Настінні сенсорні панелі
Настінна сенсорна панель — це керуючий пристрій системи «Розумний Дім» і, фактично, являє собою мінікомп'ютер. Тому, будучи підключеним до системи «Розумний Дім», дозволяє керувати всіма режимами дому та інтегрованими в нього пристроями. Графічний інтерфейс робить керування наглядним та простим. Сенсорна панель візуалізує Ваші дії, виводить на екран стан пристроїв керуванн
Керування з допомогою переносних планшетних комп”ютерів
Ці комп”ютери мають безпровідне підключення до системи «Розумний Дім», плоский сенсорний дисплей та процесор, який забезпечує продуктивність на рівні звичайних настільних комп'ютерів. Їх функції майже безмежні — від керування системою «Розумний Дім» до перегляду відео та ТВ сигналу.
Керування з допомогою КПК (кишеньковий портативний комп”ютер)
КПК представляє собою невеликий комп`ютер з невеликим сенсорним дисплеєм, підключеним до «Розумного Дому» з допомогою Wi-Fi з`єднання. Дозволяє запускати сценарії, керувати освітленням, електронагрузками та іншими функціями «Розумного Дому».
Керування через Інтернет
Керувати системою «Розумний Дім» можна віддалено, використовуючи для цього Інтернет. З допомогою керування через Інтернет Ви отримаєте інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс, і зможете керувати абсолютно всіма пристроями, отримуєте візуальне відображення їх поточного стану, а також зможете отримувати відеозображення з камер відеоспостереження
Керування через мобільний телефон
Як вже було сказано, системою „Розумний Дім” можна керувати з допомогою мобільного телефона. При підключенні системи до телефонної лінії або GSM-модуля Ви отримаєте можливість керувати функціями дому з допомогою DTMF (тонових) сигналів, WAP команд, або Java додатків, а також отримувати SMS-повідомлення з описанням того, що відбулось вдома (наприклад, якщо станеться протікання води або витік газу — «Розумний Дім» перекриє клапани на трубах, зупинивши витік, та надішле Вам SMS-повідомлення про подію).
Інтерфейси управління
Специфіка системи мультирум, як частини комплексу рішень «Розумний будинок» відбивається і на органах управління системами, зокрема на управлінні мультирум. У залежності від контрольованої зони мультирум органи управління системою можуть дуже істотно відрізнятися.
Якщо у ванній кімнаті може вистарчати досить невеликої панелі з кнопковим вибором аудіоджерел і регулятором гучності, то в кабінеті або холі можна використовувати велику бездротову сенсорну панель, з можливістю керувати всією системою Розумний будинок, а у дворі в альтанці - переносний пульт ДУ, або навіть сучасний смартфон або планшетний ПК.
Крім функцій управління, деякі панелі оснащуються додатково датчиками руху для автоматичного включення підсвічування або ІК-приймачами для ретрансляції ІК команд від додаткового пульта управління і навіть можуть мати функції інтеркома для відеоконференцій.
Універсальні пульти дистанційного управління
Універсальні пульти дистанційного управління (коротко ДУ) бувають різні за функціями, ціновими категоріями, призначенням і країнам-виробникам. Зазвичай універсальний пульт розрахований на управління всієютехнікою в будинку з одного пульта, починаючи з мультимедійної техніки, і закінчуючи кондиціонерами та освітлення в приміщенні.
УНІВЕРСАЛЬНИЙ ПУЛЬТ ДУ ПОВИНЕН:
• Мати значну базу вбудованих сигналів. У кожного пристрою, що підтримує управління за стандартом IR (інфрачервоний порт), будь то телевізор, музичний центр чи холодильник, є свій унікальний код, за допомогою якого пульт може встановити зв'язок з цією технікою, щоб потім управляти нею. «Рідні» пульти, що йдуть в комплекті з пристроєм, запрограмовані тільки на свій власний код, і нерідко для управління тільки одним домашнім кінотеатром потрібно чотири-п'ять пультів. Універсальний пульт ДУ зможе легко замінити всі інші, якщо спочатку володіє вбудованою базою кодів всієї вашої техніки.
• Бути «учнем». Навіть якщо пульт містить коди всіх наявних в природі пристроїв, то з виходом нових, удосконалених, моделей він рано чи пізно застаріє. Щоб не міняти пульт кожного разу, коли у вашому будинку з'являється новинка, потрібно періодично поповнювати його пам'ять новими кодами. Для цього пульт оснащується USB-інтерфейсом, через який здійснюється зв'язок з комп'ютером. Виробники ж, у свою чергу, випускають офіційні версії кодів своєї техніки і розміщують їх на своїх офіційних сайтах.
• Мати безліч кнопок. Скільки функцій у вашого телевізора чи ресивера? Рівно стільки ж кнопок повинно бути у універсального пульта, щоб кожного разу не копатися в меню і не заучувати довгі комбінації натискань.
• Підтримувати візуальне програмування. Самі просунуті моделі пультів розпорядженні власні РК-екранами (іноді сенсорними), помітно полегшують процедури присвоєння функцій, розподілу елементів управління і вибору встановлених пристроїв. Чи варто говорити, наскільки спрощується життя, коли добре видно, що і коли потрібно натиснути.