BROWSER_IS_OUT_OF_DATE

UPDATE_YOUR_BROWSER UPDATE_MY_BROWSER_NOW

×

  • English (UK)
  • Українська (UA)
  • Русский (RU)
MENU

Телевізійні технології розвиваються швидкісними темпами. Те, що нещодавно вважалося межею досконалості, вже відійшло в розряд застарілих стандартів. Різноманітність додаткових функцій, висока якість зображення і звуку, великі екрани - ось що сьогодні покупець шукає на прилавках магазинів, які торгують телеапаратурою. Звичайному покупцеві не просто розібратися в нових технологіях, визначити за зовнішніми ознаками чим відрізняються телевізори рідкокристалічні від плазмових моделей тих же марок.. При покупці плоскопанельного телевізора виникає проблема: необхідно вибрати між двома технологіями, що істотно відрізняються один від одного: між плазмою і РК.

Спробуємо розібратися в чому ж відмінність і переваги кожної з технологій. Необхідно задати собі питання,для чого буде використовуватися телевізор: для ігри у відеоігри, перегляду спортивних програм, відображення компютерних даних, ,перегляду кінофільмів, для повсякденного використання і т.д.

Виділимо основні плюси РК телевізорів, це:

  • - економія енергії;
  • - робота екрану без нагріву і вигорання
  • - широкий кут огляду
  • - максимально висока якість зображення і звуку
  • - функціонування протягом 50 тисяч годи

 

Плазмові телевізори також мають своїми переваги, це:

  • - висока контрастність;
  • - кольорова насиченість;
  • - наближеність до натуральних кольорів;
  • - якнайкраща якість зображення і звуку;
  • - доступніша ціна, порівняно з РК моделями.

 

Переваги та недоліки РК і плазмових панелей.

  1. Розмір панелі. Зовсім недавно 32 дюйми були межею для РК, а «плазма» з 32 тільки починалася і найпоширенішими в «плазмі» були панелі розміром в 42 і 50 дюймів. На нинішній день у продажу є    елевізори та монітори ЖК не відстають за розмірами від «плазмових братів».
  2. Контраст. Контраст плазмових панелей вищий, ніж у РК. Але не варто сприймати це як недолік РК-панелей, тому що принцип роботи плазми і РК відрізняється. Плазмова панель працює за принципом прямого випромінювання, дає соковите контрастне зображення. РК матриця не випромінює, а тільки модулює світло від лампи підсвічування зміною прозорості осередків. Загалом, картинка на РК-панелі виходить м'якше, не так як на «плазмі», але це вже справа смаку споживача. До того ж роботи в області світлодіодним підсвічування дають на РК яскравіші фарби, що наближає насиченість кольорів до «плазмової».
  3. Час відгуку пікселя. На відміну від практично миттєвого газового розряду, рідкі кристали не такі моторні. Проте перехід на технологію тонкоплівкових транзисторів і постійне зменшення часу привели до того, що від ефекту змазування об'єктів при швидкому русі практично вдається позбутися. Навіть повний час відклику близько 25 мілісекунд (15 на включення, 10 на гасіння) дозволяє досить комфортно переглядати динамічні сцени.
  4. Кути огляду. Зображення на плазмових панелях практично не змінюється, якщо ви дивитеся з різних сторін, а от якщо подивитися на РК зверху, зображення втрачає чіткість. Все це відбувається від того, що кут огляду плазмових панелей складає 160 ° ° з будь-якої сторони, коли на РК-панелях всього 45 °. Принцип світіння ячейки у плазмової панелі проти просвіту її лампою підсвічування у РК працює на користь плазми.
  5. Рівномірність освітлення панелі. Кожна клітинка у плазми фактично є кольоровою флуоресцентною лампою. «Схожість» всіх осередків, автоматично дає рівномірне освітлення екрану. Домогтися такої рівномірності на РК складніше. Отримати велику яскравість, не знижуючи контрасту, на РК складно. Получить большую яркость, не снижая контраста, на ЖК сложно.
  6. Енергоспоживання. На відміну від РК, «Плазма» споживає в середньому вдвічі більше електроенергії. Справа в проблемах відведення тепла, що впливають на надійність електронних компонентів. Підвищене виділення тепла призводить до того, що рідкісна плазмова панель обходиться без вентиляторів охолоджування, що вносять додаткові акустичні шуми.
  7. Термін служби.

Середній час служби плазмової панелі – 60000 годин, а ЖК-панелі служать трохи більше. Але варто відзначити, що хоча в деяких РК і можна замінити тільки лампу підсвічування, а не всю панель, ймовірність появи некерованих пікселів. І якщо таких пікселів стане дуже багато, РК-панель доведеться замінити цілком.

 

У будь-якому випадку кінцеве рішення вибору технології буде залежати тільки від уподобань покупця, а також від конкретної задачі.