BROWSER_IS_OUT_OF_DATE

UPDATE_YOUR_BROWSER UPDATE_MY_BROWSER_NOW

×

 • English (UK)
 • Українська (UA)
 • Русский (RU)
MENU

Проектор

Що таке відеопроектор? Це пристрій,який безпосередньо підключається до комп'ютера або джерела відеосигналу (DVD,Blu-Ray програвач, відеокамери і т.д.) замість комп'ютерного монітора або телевізора для проектування зображення на великий екран. Під відеопроектором (проектором) ми маємо на увазі LCD проектор або DLP проектор.

Застосування проекторів

За сферами застосування можна виділити:

 Ультра-(мікро-) портативні проектори для мобільних презентацій, надлегкі проеёктори для відряджень і виїзних презентацій

 • Проектори для офісних презентацій - переносні (портативні), з можливим набором додаткових функцій - Wi-Fi, мережеві, з можливістю презентацій без комп'ютера з флешки і т.д.
 • Стаціонарні професійні проектори - широкоформатні, з високим дозволом, включаючи Full HD 1080p
 • Проектори для домашніх кінотеатрів
 • Інсталяційні проектори для навчальних класів, переговорних кімнат, конференц-залів, конгрес-залів, кафе, барів, ресторанів, музеїв, бібліотек
 • Над'яскравих проектори для шоу, концертів, театрів

Фахівці нашої фірми підберуть для Вас оптимальний варіант обладнання для вирішення Ваших завдань. Наш досвід інсталяцій - від монтажу бюджетних проекторів та екранів до розгалужених систем відображення - дозволяє вирішувати завдання системної інтеграції устаткування.

ЕКРАН.

ТИП ЕКРАНА.
Для стаціонарної установки використовують проекційні екрани настінного  кріплення,або з можливістю кріплення на стелю. Якщо ж екран доведеться переносити з приміщення в приміщення, а також брати з собою на виїзні демонстрації, потрібно придбати один з мобільних екранів.

Екрани для стаціонарної установки бувають рулонними або натяжними (на рамі). Рулонні екрани можна згортати і розгортати, натяжні, як випливає з назви, натягаються на спеціальну раму (йде в комплекті), і постійно займають своє місце на стіні. Цей вибір, як правило, визначається дизайном і функціональними особливостями приміщення.

     

Для домашніх  кінотеатрів використовуються також екрани,які можуть бути вмонтовані безпосередньо в стелю,або гіпсокартонну конструкцію. При цьому такі екрани є практично незамітними для людських очей,і надають багато можливостей для реалізації різноманітних дизайнерських рішень.

Крім того, рулонні екрани для проекторів можуть бути як ручні, так і моторизовані. Підпружинені рулонні екрани розмотуються вручну, а згортаються за допомогою пружини. Моторизовані екрани піднімаються й опускаються за допомогою електричного мотора. Екрани з електроприводом зазвичай комплектуються механічним перемикачем, проте додатково можна придбати пульт дистанційного управління.

Мобільні екрани розрізняються за типом конструкції і установки. Є екрани настільні, а також декілька типів конструкцій підлогових екранів. Найпопулярнішими за ціною і функціональності є екрани на тринозі. Вони легко і швидко розкладаються, мають невелику вагу.
Оригінальні екрани, що висуваються з підлогового корпусу зацікавлять насамперед своєю невеликою вагою, простотою установки, а також відмінним дизайном.

Збірні екрани на рамі є найбільш надійними, стійкими і міцними, і підійдуть для професійного використання.

Другим кроком при виборі проекційного екрану є визначення оптимального розміру
Розмір екрана.
Є кілька правил, якими радять користуватися виробники екранів:

 • Відстань від першого ряду глядацьких місць має бути в межах від ширини екрану до двох висот екрану.
 • Висота нижньої кромки екрану не повинна бути нижче 120 см, тоді всім глядачам буде видно зображення. Це правило не поширюється на випадки похилого розміщення підлоги або ярусноїрозташування глядацьких місць.
 • Висота екрану повинна бути не менше 1 / 6 відстані до останнього ряду глядачів.

Крім того, якщо проектор вже вибраний, слід розрахувати розміри зображення на максимальній відстані екран-проектор в планованому приміщенні. Для цього існують спеціальні таблиці, а також програми-калькулятори. Іноді максимально можливого зображення виявляється недостатньо, щоб слідувати вищенаведеним правилам. Тоді слід або подбати про зміну розташування глядацьких місць, або про купівлю проектора з більш ширококутного оптикою.ФОРМАТ ЕКРАНА.

Форматом екрану для проектора є співвідношення висоти і ширини зображення. Сучасні проектори мають формат зображення 9:16 (для домашнього кінотеатру) або 3:4 (офісні проектори). Крім того, всі проектори також мають підтримку ще як мінімум одного формату. Для якнайкращого враження від перегляду бажано, щоб формат екрану відповідав формату зображення, яке створює проектор. Тому якщо проектор планується використовувати і для зображень формату 9:16 і для 3:4, можна купити екран, який змінює свій формат за допомогою спеціальних шторок. Коштує такий екран дуже дорого. Але можна використовувати і бюджетний варіант - рулонний екран, який можна розгорнути рівно на ту висоту, яку дасть проектор при використовуваному форматі.

ПОВЕРХНЯ ЕКРАНА
Сучасні виробники екранів пропонують різні типи поверхонь, які спрямовані на вирішення одного завдання: донести до глядача якомога якісніше зображення. Проекційний екран може виконувати одну або кілька із завдань: збільшувати яскравість зображення, підвищувати його контрастність, а також пропускати світло крізь себе, при цьому не відображаючи зовнішній світ. Однак, вибирати поверхню треба дуже обережно, інакше частина аудиторії, а іноді навіть і всі глядачі просто не побачать зображення.

Для початку зупинимося на основних характеристиках поверхонь:
1. Коефіцієнт посилення - відносна величина, що характеризує здатність екрана відображати падаюче на нього світло. Чим він вищий, тим яскравіше зображення буде видно глядачам.
2. Контраст - здатність точного відтворення темних і світлих ділянок зображення.
3. Кут огляду характеризує простір, в якому глядачі зможуть комфортно бачити зображення.

Універсальним рішенням, яке ідеально донесе зображення до будь-якого глядача, є матова біла поверхня, що позначається виробниками як Matte White (S, M, P), M1300, Panamax. Така поверхня володіє найбільшим кутом огляду і точною передачею кольору. Коефіцієнт посилення цього полотна дорівнює 1, тобто яскравість зображення він не збільшує, але і не зменшує.

Для посилення яскравості є два види поверхонь: зеркальноотражающая (Datalux MFS, Pearlscent) і поверхня з бісерним покриттям (HighPower, Glass Beaded). Коефіцієнт посилення таких поверхонь варіюється від 2 до 2.5 Перша поверхня використовується при стельової установки проектора, оскільки відображає в сторону, протилежну падіння променів. Бісерне покриття (покриття зі скляною крихтою) відображає в бік джерела світла, і може бути використано тільки у випадку встановлення проектора на тому ж рівні, що і глядачі, наприклад, на столі перед екраном. Слід також враховувати, що поверхні з високою відбивною здатністю володіють обмеженим кутом огляду, і глядачі, що сидять осторонь від центру екрану можуть картинку не побачити. Ці поверхні використовують в приміщеннях з яскравим зовнішнім освітленням, а також для проекторів з низькою потужністю світлового потоку.

Для посилення контрастності використовуються поверхні сірого кольору (High Contrast, HiDef Grey). Ці поверхні мають коефіцієнтом посилення 0.8-0.9 і великим кутом огляду. Здатність передавати глибокий чорний колір без шкоди світлим тонам і білому кольору ідеально підійде для передачі будь-якого виду графічного зображення. Найбільшою популярністю користується ця поверхня в створенні домашніх кінотеатрів.

Окремою групою стоять просвітні екрани для проекторів, створені для систем зворотної проекції. Проектор і глядачі в цій системі знаходяться, по різні сторони від екрана. Поверхня цього типу володіє високим коефіцієнтом підсилення, і не чутлива до зовнішнього засвіченні. Використовується ця поверхню тільки в екранах постійного натягу.

ДОДАТКОВІ ПАРАМЕТРИ.
Більшість проекційних екранів випускається з чорною полосою навколо білого поля, яка візуально збільшує контрастність картинки. Крім того, часто для створення ще більшого контрасту, особливо в домашньому кінотеатрі, використовують екрани зі збільшеною верхньої чорною полосою (Extra Drop).