BROWSER_IS_OUT_OF_DATE

UPDATE_YOUR_BROWSER UPDATE_MY_BROWSER_NOW

×

  • English (UK)
  • Українська (UA)
  • Русский (RU)
MENU

Сьогодні нікого не дивує, і особливо не радує лейбл "Hi-Fi" на передній панелі аудіотехніки. Сталося це не тому, що техніка яка має високоякісне звучання стала масовою, а технологічний рівень розробників піднявся на небачені раніше висоти. Просто відбулася дискредитація формату, а стандарт Hi-Fi тепер є не настільки технічним форматом, скільки торговою маркою. Сучасні мікросхеми з легкістю дозволяють техніці відтворювати частотний діапазон від 20 герц, до 20 кілогерц, однак конструкції та матеріали акустичних систем які йдуть під маркою Hi-Fi, часом просто несумісні з якісним звуком.

 

Такі системи, а їх на ринку левова частка, часом навіть з мультимедійними завданнями справляються не в повному обсязі. Справа дійшла до того, що багато виробників цього Hi-Fi намагаються сьогодні для визначення якості звуку використовувати інші слова, наприклад «високоякісний» або «високоточний». Так як же визначити для себе, що таке справжній Hi-Fi і що таке несправжній?

Зараз все більшої популярності набирають кінотеатральні комплекти, що поставляються як «все в одному». За невелику суму (до 1000$) вам пропонують DVD-програвач, як правило, з вже вбудованим багатоканальним підсилювачем та повним комплектом акустики. Віднести такий комплект до Hi-Fi можна тільки номінально, про що вже говорилося, адже його характеристики просто вписуються в параметри відтворюваних частот. Але будь-яка висококласна техніка стільки коштувати не може за визначенням. Якщо ви хочете отримати звук на високому рівні, то будьте готові викласти від 1000 доларів мінімум за кожен компонент системи (програвач CD або DVD, попередній підсилювач, підсилювач або ресивер, комплект акустики).

Говорячи про висококласну техніку, не можна не згадати про Hi-End. Якщо перекладати на рідну мову, то вийде щось подібне до «далі нікуди». І дійсно, в цьому класі техніки кордонів практично не існує - як по фантазії розробника, так і за ціною на таку апаратуру. «Простий» підсилювач класу Hi-End може коштувати десятки тисяч доларів. Такий же порядок цін відноситься до всього, пов'язаного з цією технікою. Взяти хоча б блок живлення. У Hi-End він повинен відповідати дуже високим вимогам і його вартість нерідко сягає тисяч умовних одиниць. Треба відзначити, що, на відміну від традиційного Hi-Fi, де виробники якраз борються за відсутність забарвлення звуку і максимально точну передачу звучання, в Hi-End діють дещо інші правила. Тут свій характер має не лише кожна модель, а навіть кожен її примірник. Ця техніка чимось схожа на старовинні музичні інструменти і часом ламповий підсилювач Hi-End-класу можна сміливо асоціювати зі скрипкою Страдіварі.

High-end-audio — це захоплення самою музикою та її відтворенням з найкращою якістю, це відтворення в домашніх умовах музичної ідеї композитора або виконавця з максимальною природністю, емоційністю та силою. Оскільки важлива сама музика, необхідно забезпечити максимально можливу, бездоганну точність її відтворення.

Звукові High-end-компоненти — це унікальні зразки апаратури звуковідтворення, які мають лише дуже віддалену схожість з усіма "стереосистемами", що продаються в універмагах. Звуковідтворюючі системи — це не домашні побутові прилади на зразок пральних машин або тостерів, це засіб вираження безмежного емоційного та інтелектуального потенціалу музики, закодованої на наших касетах і компакт-дисках. Чим вище якість відтворення, тим глибше наше занурення в музику.

Основна ідея High-end'a, виражена в High-end-апаратурі: музика та якість її відтворення понад усе. High-end-апаратуру розробляють за допомогою слуху, конструюють вручну і використовують для поглибленого сприйняття музики.

Загальний оман серед споживачів Hi-fi-товарів полягає в тому, що High-end-аудіо - це обов'язково щось дороге, а по суті — не більш ніж вдосконалена стереоаппаратура з химерними функціями і цінниками, розраховані на мільйонерів. Безсумнівно, її характеристики можуть бути набагато краще, ніж у Hi-fi-апаратури, що продається в місцевому магазині радіотоварів, але хто може собі це дозволити? .. Апаратура High-end-аудіо представляється чимось, створеним тільки для тренованих, розбірливих слухачів - снобів чи фанатів технічних новинок, але не для середньої людини з вулиці.

Ні, High-end-аудіо — щось зовсім інше.

Не можна забувати і про те, що техніка - це ще не все, і для успішного результату необхідна грамотно проведена інсталяція (установка), тому що якщо при кожному ударі барабана ви будете заодно прослуховувати брязкіт віконного скла і дзвін кришталю в серванті, то сприйняття буде змазано надзвичайно. Сюди ж можна віднести і міжблочні та  акустичні  кабелі,  що з`єднують вашу систему, неякісний провід може перекреслити всі старання і високі витрати на придбання акустики і компонентів системи.